Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

TRIADA - moja opinia i refleksje z wyjazdów

Wysłane przez Iwo81 
TRIADA - moja opinia i refleksje z wyjazdów
16 kwi 2008 - 14:07:28
W tym poście chciałabym się podzielić z Wami moimi doświadczeniami z biurem podróży Triada. Korzystam z ofert tego biura od 1994 roku ( w tym roku biuro miało już 2 lata). Wybierałam zarówno wycieczki typowo objazdowe jak i typowy wypoczynek.
Jest to biuro dla tych co chcą za rosądne pieniądze zwiedzić wybrane przez siebie miejsce. I w tym miejscu muszę dodać że cena wycieczki zawsze odzwierciedla standard - tyczy się to głównie hoteli. Będąc tyle razy słyszalam marudzenie klientów którzy wybrali niższej kategorii hotel i potem mieli pretensje o niski standard.
Pamiętajcie!!! Jeżeli wybieracie w Triadzie hotele ** i *** gwiazdkowe nie oczekujcie luksusowego hotelu z opcją all inclusive. W większości są to hotele bardzo niskiej kategorii. W niektórym przypadkach zamiast hotelu wynajmują HOSTEL, a to jest nic innego jak schronisko młodzieżowe.

Z wycieczek proponowanych przez biuro polecam wycieczki 7+7 - idealna oferta dla tych co chcą trochę poleniuchować i pozwiedzać. Ja z takich ofert wybrałam Hiszpanię. Doświadczony pilot wycieczki ( który mieszkał przez parę lat w Hiszpanii) potrafił zaciekawić swoimi opowieściami. Nie wiem czy jeszcze jeździ na tej trasie ale wiem że stworzył sam dla tego biura wycieczkę na Dominikanę i z tego co wiem inne kierunki hiszpańskojęzyczne

Z innych wycieczek polecam wycieczki objazdowe. Z tym biurem byłam na takich wycieczkach w Paryżu, Londynie,Rzymie. Ciekawie zrobiona jest ta ostatnia wycieczka. Dużo punktów obejmuje w ciągu tych kilku dni.

Nie polecam natomiast wyjazdów Triady do krajów arabskich i Grecji. Hotele niższej kategorii wybierane przez Triadę są tragiczne. Ja z takich ofert nie korzystałam ale jedna z moim kolezanek jechała do Grecji do ** gwiazdkowego hotelu - pokoje bez łazienek, bez klimy. Łazienka ogólnodostępna i do tego bardzo mała.
Wg. mnie kraje arabskie i Grecję powinny robić biura które mają w swojej ofercie tylko dany kraj - lepiej im to wychodzi.

Wspomniałam wyżej o HOSTELACH - był taki hotel na wycieczce 7+7 jak lecieliśmy do Hiszpanii. W Madrycie wynajeli taki hotel. Ale byliśmy tam tylko 2 dni i potem jechaliśmy na południe. Tylko że do tego hostelu trzeba było wrócić. Po napisaniu pisma do biura w Warszawie i podpisach całej grupy jak wróciliśmy do Madrytu czekał na nas inny hotel. Wyzszej kategorii i to był hotel nie hostel.
Jak widać można w trakcie wycieczki negocjować niedociągnięcia imprezy - ale nie ma co się łudzić że za każdym razem tak będzie.
Coraz więcej biur organizuje wyjazdy za granicę. Coraz trudniej przed sezonem zdobyć wolne miejsca w hotelach - nie mówiąc już o takich
które spełnią nasze oczekiwania w 100%

Co do pilotów wycieczek tych objazdowych i rezydentów. Mają dość dobrych pilotów. Można się z każdym dogadać i załatwić co trzeba. Szczególnie polecam tutaj pilotkę która jeździ głównie do Francji Panią Basię. Bardzo sympatyczna kobieta i wszystko potrafi załatwić. Jedynie negatywne odczucia miałam po tunezyjskim pilocie ( tunezyjczyk gadający po polsku) - zawsze robił wszystko, żeby na grupie zaoszczędzić. Była tez tam polska pilotka ( Polska która wyszła za araba) - dzięki niej za bardzo głównemu pilotowowi nie udało się nas oszukać. Ale niestety przez niego została zwolniona, a szkoda.

Ogólna moja ocena biura w skali od 1 do 10 to 6. Biuro ogólnie dobre, ale ma swoje niedociągnięcia. Ale w końcu nikt nie jest doskonały Ale jak każda ocena jest oceną subiektywną. Na pewno znajdą się Ci którzy mają zupełnie inną oceną tego biura.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować