Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Pływanie z delfinami - Manati Park - Dominikana

Wysłane przez scantravel 
Pływanie z delfinami - Manati Park - Dominikana
05 maj 2008 - 23:11:10
Manati Park - park zoologiczny w Bavaro, na wybrzeżu Punta Cana na Dominikanie.

Do Manati najlepiej dojechać specjalnymi żółtymi autobusami z napisem Manati Park (troche zużyte i rozklekotane, ale przecież w tym tkwi cały ich urok winking smiley ). Wejście do parku kosztuje 25 $. Możemy zobaczyć tam pokazy z udziałem papug, tańce koni, ale przede wszystkim mamy możliwość pływania z delfinami. Cała impreza podzielona jest jakby na dwa etapy. Pierwszy etap polega na tym, że zostaniemy ubrani w specjalne kapoki, ręce należy zdezynfekować i natrzeć specjalnymi płynem, po czym ok. 5-6 osób jednocześnie zostanie zaproszonych do basenu, w którym pływają delfiny. Kiedy ja korzystałam z tej atrakcji w basenie pływały chyba 3 lub 4 delfiny, które można było głaskać, które przeskakiwały nad naszymi głowami, zaczepiały ludzi, "śpiewały"... Taka zabawa trwała ok. 10 minut. Gdy już wszystkie grupy turystów wzięły udział w pływaniu nadszedł drugi etap - robienie zdjęć. Delfiny pozowały na brzegu, można się było do nich przytulić, inne zdjęcia (również pozowane) wykonywane były w basenie - jeden człowiek i dwa delfiny.
Cała atrakcja kosztowała chyba 25$ (razem ze zdjęciami).

Uogólniając: sam park może troszkę zawieść - stary, mało przestrzeni, jednak dla miłośników delfinów, którzy mają tu tak rzadką okazję, aby obcować bezpośrednio z tymi cudownymi zwierzętami, to na pewno będzie nie lada atrakcja smiling smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować